prof-dr-ismail-kocakDrVoice Clinic & SESVAK

Prof. Dr. İsmail Koçak tarafından kurulan, araştırma ve uygulama özelliği taşıyan DrVoice Clinic, 20 yıllık tecrübesiyle kulak burun boğaz ve özellikle ses problemi olan kişilere hizmet vermektedir.

Ses organlarının ve tellerinin titreşimlerini görüntüleyen cihazlarla dünya standartlarında tanı ve tedavi hizmeti sunan DrVoice Clinic, geliştirdiği tekniklerle ses estetiği kavramını dünya literatürüne katmıştır.

Ses estetiği operasyonlarını “Dünyada ilk kez uygulayan” ekibin bir parçası olan Prof. Dr. İsmail Koçak, bu ameliyatları Türkiye’de en çok uygulayan hekimdir.1998 yılından beri ses estetiği üzerine çalışan Dr. Koçak, operasyonlarını kendi geliştirdiği tekniklerle gerçekleştirmektedir.

Bu operasyonlarda hastanın ihtiyacına göre sesi koyulaştırma, kalınlaştırma, seste tını değişikliği, perde değişikliği, sesi sertleştirme ve yumuşatma amaçlanmaktadır.

Profesyonel ses sanatçılarına “Coaching” hizmeti veren DrVoice Clinic, dünyanın sayılı merkezlerinde olan taşınabilir cihazlarıyla; sahne arkasında sanatçılara ses, nefes terapisti ile birlikte backstage desteği de vermektedir.

Prof. Dr. İsmail Koçak ve ekibi, Eurovision şarkı yarışmaları ve birçok uluslararası organizasyonda sanatçılara “Fit the Voice” teknikleriyle profesyonel destek vermekle beraber, sanatçıyı “Body & Voice Warm Up” metodlarıyla hazırlayarak mükemmel bir performans sergilemesini sağlamaktadır.

SESVAK (Ses-Akustik Araştırma Labotatuvarı & Denge Merkezi)

Kulak burun boğaz ve ses hastalıklarıyla ilgili kendi ihtiyaçlarını belirleyen ve geliştiren DrVoice Clinic; Ses & Akustik Araştırma Laboratuvarı ve

Odyoloji Merkezi olan SESVAK Vakfı’nı kurarak alanında multidisipliner çalışmayı kendine prensip edinmiştir.

Tüm yaş gruplarına uygun teşhis ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı Vakıfta; odyolojik değerlendirme, işitsel rehabilitasyon, dil ve konuşma bozuklukları terapileri ile denge değerlendirmesi alanında uzman hekim ve odyologlar ile yapılmaktadır.

DrVoice Tecno ve SESVAK ile ARGE Çalışmalarına Başlandı...

Ses Hastalıkları Hastanesi kurarak alanında ilk olmayı hedefleyen DrVoice Clinic ve SESVAK, tüm bu istatiksel verileri de baz alarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile AR-GE çalışmalarına başlamıştır.

İleri teknolojik donanımını uzman mühendislerle birlikte çalışarak daha da geliştirmek ve tıp literatüründe öncülüğünü devam ettirmek isteyen DrVoice Clinic ve SESVAK, ilk AR-GE ofisini Teknokent’te kurarak bu yöndeki hedeflerini hızlandırmıştır.

Sosyal Medya