Kulak burun boğaz ve ses hastalıklarıyla ilgili kendi ihtiyaçlarını belirleyen ve geliştiren DrVoice Clinic; Ses & Akustik Araştırma Laboratuvarı ve Odyoloji Merkezi olan SESVAK’ı kurarak alanında multidisipliner çalışmayı kendine prensip edinmiştir.  

SESVAK İşleyişi 
 


Tüm yaş gruplarına uygun teşhis ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı SESVAK’ ta; odyolojik değerlendirme, işitsel rehabilitasyon, dil ve konuşma bozuklukları terapileri ile denge değerlendirmesi alanında uzman hekim ve odyologlar ile yapılmaktadır. 
 
Ülkemiz, doğuştan işitme kayıplarının en sık görüldüğü ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’de, her yıl yaklaşık olarak 2500 bebek işitme kaybı ile doğmaktadır. Okul çağına kadar işitme kaybı oranı  ise 5/1000’e ulaşmaktadır.   
 
İşitme kaybına erken tanı konulamaması ve gerekli tedavinin verilememesi nedeniyle, sorunu olan çocukların konuşma ve anlama becerileri önemli oranda bozulmaktadır. Dünya ortalamalarınagöre, doğuştan işitme kaybı insidansı 1/800-1/1500 arasında değişmektedir.   
 
Dünya Sağlık Örgütünün ölçütlerine göre; gelişmiş ülkelerde nüfusun %10’u, gelişmekte olan ülkelerde ise nüfusun %12’si engelli bireylerden oluşmaktadır. Buna bağlı olarak dünyada bugün 500 milyondan fazla insanın engelli olduğu düşünülmektedir.
 
DrVoice Tecno ve SESVAK ile ARGE Çalışmalarına Başlandı...  Ses Hastalıkları Hastanesi kurarak alanında ilk olmayı hedefleyen DrVoice Clinic ve SESVAK, tüm istatiksel verileri de baz alarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile AR-GE çalışmalarına başlamıştır. İleri teknolojik donanımını uzman mühendislerle birlikte çalışarak daha da geliştirmek ve tıp literatüründe öncülüğünü devam ettirmek isteyen DrVoice Clinic ve SESVAK, ilk AR-GE ofisini Teknokent’te kurarak bu yöndeki hedeflerini hızlandırmıştır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir