Prof. Dr. İsmail Koçak

Performans Sesi workshopu’nun ilk bölümü teorik bir eğitimdir. Workshop’un ilk bölümünde Prof. Dr. İsmail Koçak ile beraber sesin oluşumu, yapısı ve ses anatomisini tanıyacağız. Ardından beden ve ses uyumu, ses tonu ve güç kontrolü hakkında eğitim verilecektir. Performans sesindeki olası problemler ve bu problemleri önleme ve tedavisi hakkında bilgi verilip uygulamalı teknikler siz katılımcılara sunulacaktır.

Teorik bölümün ikinci yarısında konuşmada netlik ve artikülasyon konusu ele alınacak.

Ses sağlığı ve hijyeni, üzerinde durulacak bir diğer önemli eğitim konumuz.

İkinci Yarı

Workshop’un ikinci yarısı pratik bir eğitimi içermekte. Çalışmalar ilk olarak genel ve spesifik relaksasyon egzersizleriyle başlayacak ve ardından Feldenkrais ve Alexander teknikleri ile doğru postür, beden farkındalığı ve gergin bölgeleri çözmeyi ögreneceğiz.

Ayrıntılı ve birebir uygulamalı nefes/nefes destek çalışmaları tüm katılımcılara gösterilecek. Pratik bölümün ikinci yarısında kombine ses egzersizlerinden ses açma, register ve ses kalitesini geliştirmeye yönelik 3 bölge rezonans egzersizleri uygulatılacaktır.

Workshopun son bölümünde insan sesinin sahip olduğu ama sadece çok azını kullanabildiğimiz 4 vokal mod uygulamalı olarak tanıtılacak. Son olarak katılımcılardan bizler tarafından belirlenen bir parçanın kısa bir dörtlüğünü farklı tarzda ve 4 farklı modda yorumlamaları istenecektir.

Eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılara, Dr.Voice Clinic tarafından hazırlanan “Katılım Sertifikası” takdim edilecektir.

Verimli ve keyifli bir eğitim olması dileğiyle tüm profesyonel ses kullanıcılarını sizler için hazırlanan bu programa davet ediyoruz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir